top of page
IMG_4475.JPEG

Speciálně navržené kurzy cvičení, které podpoří správný psychomotorický vývoj a tím ovlivní motorické dovednosti vašeho dítěte až do dospělosti.

SLUŽBY

Co Vám můžeme nabídnout

Služby

 Průběh individuální fyzioterapie je založen na podrobném vstupním kineziologickém rozboru. Jedná se o celkové vstupní vyšetření, jehož součástí je odběr anamnézy, aspekční a palpační vyšetření doplněné o funkční testy. Na základě vstupního vyšetření je sestaven individuální rehabilitační plán na míru každému pacientovi.

Sportovní fyzioterapie

Hlavním cílem sportovní fyzioterapie je provádět daný sport tak, aby nedošlo k patologickému přetežování. Důraz je kladen na centrované (=neutrální) postavení v kloubech během každé sportovní aktivity. Při decentrovaném postavení kloubů dochází k neoptimálnímu zatížení a vzniku patologických změn. Tomu se snažíme předcházet.

Spolupracujeme se sportovními kluby, ale i s jednotlivci. 

Se_Slovensku_basketbalovou_asociací.jpg

Léčba vysokovýkonným laserem HIRO TT, který pomáhá léčit bolestivé problémy svalového a kloubního aparátu.  Laserové impulzy pronikají do nejhlubších vrstev svalů a kloubů bez toho, aniž by poškozovaly povrchové tkáně.

Léčba přístrojem HIRO TT přesahuje rámec tradiční laserové terapie a pacienti v krátkém čase pociťují značnou úlevu.

Visual Hiro TT_2.jpg

Masáž je jednou z nejstarších léčebných metod. Během masáže dochází ke zvýšenému prokrvení měkkých tkání, podpoře trávení a stimulaci látkové výměny. 

Přijďte si odpočinout a zbavit se nahromaděného stresu.

Vyberte si z široké nabídky masáží.

Cvičení je zaměřeno na aktivaci hlubokého stabilizačního systému, na ideální postavení a biomechanické zatížení v jednotlivých kloubech (k tzv. centraci), díky čemuž svaly mohou pracovat efektivněji a ekonomičtěji bez nebezpečí jejich přetížení nebo poškození.

Cvičení je vedeno fyzioterapeutem a probíhá zábavnou formou s využítím prvků dětské jógy, cvičení DNS a cvičení senzomotoriky (=cvičení na nestabilních plochách). Děti se naučí základní pohybové vzory pro jejich fyziologický vývoj. 

IMG_3074.jpeg

Na kurzu se naučíte, jak správně zacházet s vaším miminkem při běžných denních aktivitách, tzv. handling. Handling znamená jakékoliv zacházení s miminkem. Jedná se o zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, přetáčení, přebalování, mytí, sprchování a další. Dítě se díky pohybům, které s ním provádíte, učí vzorce pro další psychomotorický vývoj. Handling vám poskytne určitou míru komunikace mezi vámi a miminkem.

IMG_4416.JPEG

Letní příměstský tábor pro děti vedený fyzioterapeuty. Děti se mohou těšit na každodenní zábavné cvičení, spoustu soutěží a her. 

Hromadu Happy Group

Cvičení je vhodné pro ženy od 14. týdne těhotenství. Podpořte svoji kondici v těhotenství, připravte se efektivně k porodu, zlepšete svoji funkční kapacitu plic, srdeční a krevní oběh.

Očekávání
O mně
34072_1139022533571_6911865_n.jpg

Mgr. Veronika Malinowská

(roz. Jirková)

registrovaný fyzioterapeut

Od dětství jsem aktivně sportovala. Věnovala jsem se řadě sportů, jako lyžování, in-line bruslení, cyklistika, gymnastika, squash, tenis. V devíti letech jsem se rozhodla aktivně věnovat squashi, jako moji rodiče a starší sestra. Squash jsem hrála aktivně do svých devátnacti let a dosáhla jsem řady úspěchů, jak v juniorských kategoriích, tak v ženách. Stala jsem se několikrát vícemistryní na juniorském mistrovství České republiky,  účastnila jsem se mnoha mezinárodních soutěží, včetně účasti na juniorském mistrovství Evropy ve squashi, byla jsem také členkou juniorské reprezentace České republiky.

Už v té době, díky intenzivní tréninkové a závodní zátěži, jsem si uvědomovala nutnost kompenzačního cvičení a rehabilitace. Proto jsem se rozhodla pro studium oboru fyzioterapie na lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. 

Protože jsem chtěla získávat praktické zkušenosti, po absolvování bakalářského studia jsem začla pracovat jako fyzioterapeut v nestátním zdravotnickém zařízení Chironax invest s.r.o. v Brně pod vedením rehabilitační a sportovní lékařky MUDr. Jany Martínkové. Současně jsem pokračovala v magisterském studiu na Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě.  Po ukončení magisterského studia a návratu do rodného města Ostravy jsem jeden rok pracovala v rehabilitačním centru Zámeček v Ostravě-Zábřehu pod vedením lékařky MUDr. Evy Dostalíkové.

 

Vzhledem k tomu že jsem vždy chtěla poskytovat pacientům specializovanou individuální péči, rozhodla jsem se založit vlastní fyzioterapeutickou praxi a provozovat nestátní zdravotnické zařízení Physionex (=excelence in physiothrepy). Naskytla se mi skvělá příležitost poskytovat svou praxi v zcela unikátní bionické stavbě Crab v Ostravě Porubě. Uvnitř Craba na každého z vás zapůsobí jedinečná atmosféra a pohoda, které jsou zakladním předpokladem pro úspěšnost léčby.

U nás najdete 3x excelence:

  

  • individuální fyzioterapeutický přístup (=excelence in physiotherapy)

  • nejmodernější laserová terapie HIRO TT (=excelence in lasertherapy)

  • unikátní prostředí (=excelence in bionic buildings).

Ceník

CENÍK

Platný k 1.1.2023

Snímek obrazovky 2023-10-23 v 9.51.25.png
Snímek obrazovky 2023-10-23 v 9.51.52.png
Snímek obrazovky 2023-10-23 v 9.52.05.png
Snímek obrazovky 2023-10-23 v 9.52.19.png
Kontakt

Kontakt

NZZ Physionex

Mgr. Veronika Malinowská (roz. Jirková)

 Vřesinská 2382/166, 708 00 Ostrava

Tel. objednání: +420 737 212 840

IČO: 2918803

  • Black Instagram Icon
bottom of page